webrank
08 بهمن 1401 - 13:59

مردم استان برای ایجاد ایمنی در برابر سویه جدید واکسن بزنند

یاسوج- رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: مردم استان برای ایجاد ایمنی در برابر سویه جدید بیماری همه گیر کرونا، هرچه زودتر برای تزریق واکسن اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد غلام نژاد ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: سهل‌انگاری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی زنگ خطری برای شیوع دوباره این ویروس در کهگیلویه و بویراحمد است.

وی بیان داشت: مردم استان هشدارها را جدی بگیرند و برای پیشگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

غلام نژاد با بیان اینکه ۱۷ نفر مشکوک مبتلا به سویه جدید کرونا و یک نفر مبتلا قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از یکهزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.

وی افزود: طبق اطلاعیه اعلام شده وزارت بهداشت، شهرستان‌های کهگیلویه و دنا در وضعیت زرد و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

غلام نژاد تصریح کرد: براساس آمارهای اعلام شده ۴۸ درصد مردم کهگیلویه و بویراحمد دُز سوم و ۹ درصد آنان دُز یادآور یا دوز چهارم را تزریق کرده اند و مراکز بهداشتی در استان آماده تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1002479