webrank
23 اسفند 1401 - 15:46

۹۷ مصدوم و ۷ فوتی مرتبط با حوادث چهارشنبه‌سوری در تهران/ ۱۶ فوتی و ۳۸۳ مصدوم در کشور

تعداد فوتی‌های مرتبط با حوادث چهارشنبه‌سوری در تهران تاکنون، ۷ نفر و تعداد مصدومین نیز ۹۷ نفر است و تعداد فوتی‌های مرتبط با حوادث چهارشنبه‌سوری در کل کشور تاکنون، ۱۶ فرد و تعداد مصدومین نیز ۳۸۳ نفر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران به نقل از روابط عمومی اورژانس تهران، تعداد مصدومین و فوتی‌های مرتبط با حوادث چهارشنبه‌سوری سال ۱۴۰۱ در شهر تهران افزایش یافت، به گونه‌ای که تعداد مصدومین به 97 نفر و تعداد فوتی‌ها نیز به 7 نفر در تهران رسید.

در این رابطه جعفر میعادفر، رییس سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: تعداد فوتی‌های مرتبط با حوادث چهارشنبه‌سوری در کشور تاکنون، 16 نفر و تعداد مصدومین 383 نفر است که 4 مصدوم در بخش «آی سی یو» بستری و دارای وضعیت نامناسبی هستند و 59 نفر نیز در اورژانس‌ها تحت نظر می‌باشند.

 

 

وی ادامه داد: متاسفانه تاکنون 58 مورد قطع عضو، 143 مورد سوختگی و 101 مورد آسیب به چشم داشتیم که بیشترین فراوانی آسیب نیز در شهر تهران بوده است.

همچنین قدرت الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران با بیان آنکه عمده‌ترین علت آتش‌سوزی‌ها در سال‌های گذشته، استفاده از بالن آرزوها بوده است، افزود: این بالن‌ها به پرواز در می‌آیند اما معلوم نیست در کدام موقعیت و چه مکانی فرود می‌آیند، در گذشته حوادثی در رابطه با این بالن‌ها داشتیم، بدین صورت که آن‌ها بعضا بر روی درختان، بالکن و سقف ساختمان‌‌ها فرود آمده و باعث آتش‌سوزی می‌شدند.

وی بیان کرد: از مردم درخواست داریم که از این بالن‌ها استفاده نکنند، این بالن‌ها مخصوص استفاده در کنار دریاها و محیط‌های بی‌خطر می‌باشد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1092753